Historie společnosti

Fascinující historie společnosti – značky, která se zrodila na severu Francie a rozšířila se do 80 zemí světa.

Vše začalo roku 1853, kdy Louis Bonduelle založil lihovar na severu Francie. Ten byl roku 1926 přestavěn na konzervárnu a tentýž rok se konala i první sklizeň hrášku. Rychlý růst této výroby byl korunován v roce 1957, kdy byl s neuvěřitelným obchodním úspěchem uveden na trh nový mix hrášku s mrkví.

Duch inovací provází společnost až do dnešních dní. Jeho důkazem je zavedení nové technologie konzervace zeleniny zmrazením v roce 1968 a roku 1990 pak technologie ke zpracování čerstvé zeleniny.

Ale inovace nebyly jediným motorem úspěchu značky. Roku 1960 se společnost rozhodla expandovat i do jiných zemí a postupem času se stala úspěšnou na 80 trzích světa.

Roku 1998 se společnost stala členem pařížské obchodní burzy a vybudovala si pozici mezinárodního specialisty ve všech technologiích zpracování zeleniny a spotřebiteli je oceňována za svou kreativitu a vysokou kvalitu všech výrobků.

Skupina Bonduelle v roce 2003 oslavila 150 let působnosti v potravinářském průmyslu a v roce 2007 60 let od založení značky.

Zpět nahoru